نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

تبلیغات جستجوی پاسخگو چیست؟

تبلیغات جستجوی واکنش گرا تبلیغاتی بسیار انعطاف پذیر هستند که به طور خودکار برای نشان دادن پیام مناسب به مشتری مناسب سازگار می شوند. هنگام ایجاد تبلیغ ، چندین عنوان و توضیحات را وارد می کنید. سیستم های یادگیری ماشینی گوگل سرفصل ها و توضیحات را ترکیب کرده و ترکیبات مختلف تبلیغات را آزمایش می کند تا یاد بگیرد که در طول زمان بهترین عملکرد را دارد. مرتبط ترین پیام به مشتری نشان داده می شود.

تبلیغات جستجوی پاسخگو نوع تبلیغ پیش فرض در کمپین های جستجوی Google Ads Pay Per Click (PPC) است از 18 فوریه 2021به با توجه به تمرکز بیشتر گوگل بر اتوماسیون در Google Ads ، این تغییر تعجب آور نیست.

از آنجایی که تبلیغات جستجوی پاسخگو محتوای خود را برای نشان دادن مناسب ترین پیام متناسب با اصطلاحات جستجوی مشتری تطبیق می دهند ، به شما در رسیدن به مشتریان بیشتر کمک می کند و ممکن است به افزایش نرخ تبدیل و عملکرد کمپین کمک کند. به گفته گوگل ، تبلیغاتی که از تبلیغات جستجوی پاسخگو در گروه های تبلیغاتی خود استفاده می کنند ، می توانند به این هدف برسند تا 10٪ کلیک و تبدیل بیشتر افزایش می یابد در مقایسه با تبلیغات متنی استاندارد

اما تبلیغات جستجوی پاسخگو مزایای بیشتری دارد:

در اینجا نمونه ای از یک آگهی جستجوی پاسخگو از نتایج جستجوی Google آمده است:

چگونه می توان تبلیغات جستجوی پاسخگو را در کمپین جستجوی PPC خود در Google Ads تنظیم کرد

وارد حساب PPC خود در Google Ads شوید و از منوی آگهی Responsive Search Ad را انتخاب کنید:

 1. تبلیغات و برنامه های افزودنی را در منوی سمت چپ انتخاب کنید

 2. روی دکمه آبی بعلاوه در بالا کلیک کنید

 3. در منو Responsive Search Ad را انتخاب کنید

آگهی جستجوی پاسخگو را از منوی آگهی انتخاب کنید

اکنون می توانید سرفصل ها و توضیحات و صفحه فرود آگهی جستجوی پاسخگو را وارد کنید:

 1. یک کمپین جستجو را انتخاب کنید

 2. گروه تبلیغاتی را انتخاب کنید

 3. URL نهایی را وارد کنید (این آدرس صفحه فرود است).

 4. مسیرهای نمایش URL نمایش URL را وارد کنید (این اختیاری است).

 5. حداقل 5 عنوان اختصاصی وارد کنید. حداقل 3 و حداکثر 15 است. این ابزار کلمات کلیدی گروه تبلیغات را برای قرار دادن در سرفصل ها پیشنهاد می کند.

 6. حداقل 2 توصیف منحصر به فرد وارد کنید. حداقل 2 و حداکثر 4 است.

 7. همانطور که تبلیغ را ایجاد می کنید ، نشانگر قدرت آگهی قدرت تبلیغ را نشان می دهد.

 8. هنگام تایپ آگهی ، پیش نمایش آگهی را در ترکیب های مختلف در پنل پیش نمایش مشاهده خواهید کرد.

 9. تبلیغ را ذخیره کنید

صفحه راه اندازی تبلیغات جستجوی پاسخگو

برای بهینه سازی تبلیغات جستجوی پاسخگو برای عملکرد بهتر ، بهترین شیوه های زیر را دنبال کنید.

5 بهترین روش هنگام استفاده از تبلیغات جستجوی پاسخگو در کمپین های جستجوی PPC خود در Google Ads

این نکات به شما کمک می کند تا تبلیغات جستجوی پاسخگو خود را در کمپین های جستجوی Google Ads خود بهینه کرده و کلیک ها و تبدیل ها را افزایش دهید.

1. حداقل یک آگهی جستجوی پاسخگو در هر گروه تبلیغاتی با قدرت تبلیغات “خوب” یا “عالی” اضافه کنید

گوگل توصیه می کند حداقل یک آگهی جستجوی پاسخگو در هر گروه تبلیغ اضافه کنیدبه برای اطمینان از اینکه آگهی جستجوی پاسخگو دارای قدرت تبلیغات “خوب” یا “عالی” است ، از نشانگر قدرت تبلیغات استفاده کنید ، زیرا این امر شانس نمایش آگهی را افزایش می دهدبه به خاطر داشته باشید ، حداکثر تعداد تبلیغات جستجوی پاسخگو فعال شده مجاز در هر گروه تبلیغاتی سه مورد است.

بهتر است گروه های تبلیغاتی بسیار خاصی را بر اساس محصولات خود با حداقل سه تبلیغ با کیفیت ایجاد کنید ، طبق توصیه گوگلبه این امر سیستم های Google را قادر می سازد تا عملکرد خود را بهینه کنند و ممکن است منجر به کلیک های بیشتر شود.

آگهی جستجوی پاسخگو در گروه آگهی

2. چندین عنوان و توضیحات منحصر به فرد اضافه کنید

قدرت قالب انعطاف پذیر تبلیغات جستجوی پاسخگو در داشتن چندین ترکیب تبلیغات و کلمات کلیدی است که می تواند با عبارات جستجوی مشتری مطابقت داشته باشد. این امر به افزایش ارتباط جستجو و دستیابی به مشتریان بیشتر کمک می کند.

هنگام ایجاد تبلیغات جستجوی پاسخگو ، تا آنجا که می توانید تیترهای منحصر به فرد اضافه کنید تا ترکیبات تبلیغاتی احتمالی را افزایش داده و عملکرد کمپین را بهبود بخشید.

سرفصل ها و توضیحات در یک آگهی جستجوی پاسخگو را می توان به صورت ترکیبی متعدد به هر ترتیب نشان داد. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که این دارایی ها از یکدیگر منحصر به فرد هستند و وقتی در ترکیب های مختلف تبلیغات نمایش داده می شوند ، به خوبی با هم کار می کنند.

هنگام ایجاد یک آگهی جستجوی پاسخگو ، می توانید حداکثر پانزده عنوان و چهار توضیح اضافه کنید. آگهی جستجوی پاسخگو حداکثر سه عنوان و دو توصیف را همزمان نشان می دهد. در صفحه های کوچکتر ، مانند دستگاه های تلفن همراه ، ممکن است با دو عنوان و یک توضیح نشان داده شود.

در اینجا نکاتی برای افزودن عناوین و توضیحات آمده است:

1. حداقل 8 تا 10 سرفصل ایجاد کنید تا ترکیب تبلیغات بیشتری برای نمایش وجود داشته باشد. ترکیبات آگهی بیشتر به افزایش ارتباط و بهبود عملکرد گروه تبلیغات کمک می کند.

  • برای افزایش شانس نمایش تبلیغات ، حداقل پنج سرفصل را که از یکدیگر منحصر به فرد هستند وارد کنید. عبارات مشابه را تکرار نکنید زیرا تعداد ترکیبات تبلیغاتی ایجاد شده توسط سیستم را محدود می کند.

  • می توانید از برخی عناوین برای تمرکز بر توصیفات مهم محصول یا خدمات استفاده کنید.

  • کلمات کلیدی محبوب خود را حداقل در دو عنوان برای افزایش ارتباط تبلیغات قرار دهید. همانطور که آگهی جستجوی پاسخگو را ایجاد می کنید ، این ابزار کلمات کلیدی محبوب در گروه تبلیغات را توصیه می کند تا در عنوان ها برای بهبود عملکرد آگهی قرار داده شود.

  • مطمئن شوید که کلمات کلیدی را در سه عنوان قرار نمی دهید تا ترکیب آگهی بیشتری ایجاد شود. در عوض می توانید مزایا ، خدمات ویژه ، ساعات کاری ویژه ، دعوت به اقدام ، سیاست های حمل و نقل ، تبلیغات ویژه ، برچسب ها یا رتبه بندی ها را برجسته کنید.

  • سعی کنید عناوینی با طول های مختلف اضافه کنید. در هر تیتر نویسه ها را به حداکثر نرسانید. سیستم های گوگل تیترهای بلند و کوتاه را مورد آزمایش قرار می دهند.

  • برای هر عنوان 30 نویسه وجود دارد.

  2. شامل دو توصیف منحصر به فرد باشد. حداکثر چهار توصیف است.

  • توضیحات باید بر توصیف ویژگی های محصول یا خدمات که در سرفصل ها ذکر نشده اند ، همراه با دعوت به عمل متمرکز شود.

  • برای هر توصیف 90 نویسه وجود دارد.

  نمونه ای از ایجاد یک آگهی جستجوی پاسخگو با سرفصل ها و توضیحات در شکل زیر نشان داده شده است.

  وارد کردن عناوین و توضیحات برای آگهی جستجوی پاسخگو

  3. از محتوای محبوب تبلیغات متنی گسترده موجود خود استفاده کنید

  هنگام نوشتن سرفصل ها و توضیحات تبلیغات جستجوی پاسخگو ، از سرفصل ها و توضیحات تبلیغات متنی گسترده موجود در گروه آگهی استفاده کنید. این به شما کمک می کند ترکیبات بیشتری از آگهی ها را با کلمات کلیدی که قبلاً در کمپین بازاریابی شما موفقیت آمیز بوده اند دریافت کنید.

  تبلیغ متنی گسترده
  آگهی جستجوی پاسخگو

  4. تیترها و توضیحات را در موقعیت های خاصی سنجاق کنید تا مکان نمایش آنها را کنترل کنید. استفاده کم.

  تبلیغات جستجوی پاسخگو به طور پیش فرض سرفصل ها و توضیحات را به هر ترتیبی نشان می دهد. برای کنترل موقعیت های متن در آگهی ، می توانید سرفصل ها و توضیحات را به موقعیت های خاصی در تبلیغ سنجاق کنید. پین کردن یک مفهوم جدید است که با تبلیغات جستجوی پاسخگو معرفی شده است.

  به گفته گوگل ، بستن برای اکثر تبلیغ کنندگان توصیه نمی شود زیرا تعداد ترکیبات تبلیغاتی را که می توانند با عبارات جستجوی مشتری مطابقت داشته باشند و بر عملکرد تبلیغات تأثیر می گذارد ، محدود می کند.

  از ویژگی پین کردن به میزان کم استفاده کنید. چسباندن بیش از حد عناوین و توضیحات به موقعیت های ثابت در تبلیغ جستجوی پاسخگو ، اثربخشی استفاده از این قالب تبلیغاتی انعطاف پذیر را برای ارائه چندین ترکیب تبلیغ کاهش می دهد.

  1. در صورتی که متنی دارید که باید در هر آگهی نمایش داده شود ، باید آن را در عنوان Headline Position 1 ، Headline Position 2 یا Description Position 1 وارد کرده و در آنجا پین کنید. این متن همیشه در آگهی نشان داده می شود.

  2. همچنین می توانید عناوین و توضیحاتی را که همیشه باید در آگهی گنجانده شوند ، به موقعیت های خاصی در آگهی وصل کنید. به عنوان مثال ، سلب مسئولیت یا پیشنهادات ویژه.

  3. برای پین کردن دارایی ، هنگام تنظیم تبلیغ ، در سمت راست هر عنوان یا توضیحات نشانگر را نگه دارید و روی نماد پین ظاهر شده کلیک کنید. سپس موقعیتی را که می خواهید عنوان یا توضیحات در آن ظاهر شود ، انتخاب کنید.

  4- چسباندن عنوان یا شرح به یک موقعیت ، هر بار که تبلیغ نمایش داده می شود ، آن دارایی را در آن موقعیت نشان می دهد. برای افزایش انعطاف پذیری ، توصیه می شود 2 یا 3 عنوان یا توضیحات را در هر موقعیت پین کنید. هر یک از عناوین یا توضیحات پین شده را می توان در موقعیت پین شده نشان داد تا همچنان ترکیبات تبلیغاتی مختلف در دسترس داشته باشید.

  5. روی ذخیره کلیک کنید.

  تصویر زیر عنوان را در موقعیت 1 و توضیحات در موقعیت 2 نشان می دهد. آگهی هر بار که اجرا می شود این عنوان و توضیحات را در موقعیت های پین شده نشان می دهد.

  چسباندن عناوین و توضیحات به موقعیت های خاص

  5. افزایش قدرت تبلیغات برای بهبود عملکرد

  همانطور که یک تبلیغ جستجوی پاسخگو ایجاد می کنید ، یک نشانگر قدرت تبلیغات در سمت راست با برآورد قدرت مشاهده خواهید کرد. نشانگر قدرت تبلیغات به شما کمک می کند تا کیفیت و اثربخشی تبلیغات خود را برای بهبود عملکرد تبلیغات ارتقا دهید.

  بهبود قدرت تبلیغات از “ضعیف” به “عالی” می تواند منجر به حداکثر شود به گفته گوگل ، 9 درصد کلیک و تبدیل بیشتر.

  1. قدرت تبلیغات ، ارتباط ، تنوع و کیفیت محتوای تبلیغات را اندازه گیری می کند.

  2. برخی از پیشنهادات قدرت تبلیغات عبارتند از

  • اضافه کردن عناوین بیشتر
  • شامل کلمات کلیدی محبوب در سرفصل ها
  • عناوین را منحصر به فرد تر می کند
  • توصیفات را منحصر به فرد تر کنید

  3. روی “مشاهده ایده ها” کلیک کنید تا پیشنهادات ارائه شده توسط ابزار برای بهبود ارتباط و کیفیت تبلیغات را مشاهده کنید.

  4. رتبه بندی قدرت تبلیغات شامل “عالی” ، “خوب” ، “متوسط” ، “ضعیف” و “بدون تبلیغات” است.

  5. سعی کنید با تغییر محتوای عناوین یا توضیحات یا افزودن کلمات کلیدی محبوب ، حداقل رتبه “خوب” را کسب کنید. اگر دارایی های زیادی به موقعیت های خاصی متصل شده اید ، برای بهبود قدرت تبلیغ ، پین برخی از دارایی ها را بردارید.

  نشانگر قدرت تبلیغات

  آیا تبلیغات متنی گسترده هنوز پشتیبانی می شود؟

  تبلیغات متنی گسترده هنوز پشتیبانی می شوند اما دیگر قالب تبلیغات پیش فرض در کمپین های جستجوی پولی Google Ads نیستند.

  همچنان می توانید تبلیغات متنی گسترده را در گروه های تبلیغاتی خود همراه با تبلیغات جستجوی پاسخگو اجرا کنید. گوگل توصیه می کند یک آگهی جستجوی پاسخگو همراه با دو تبلیغ متنی گسترده داشته باشید در یک گروه تبلیغاتی برای بهبود عملکرد

  با این حال ، Google گزینه افزودن تبلیغات متنی را مستقیماً از منوی تبلیغات و برنامه های افزودنی حذف کرده است. وقتی آگهی جدیدی اضافه می کنید ، منو اکنون تنها گزینه هایی را برای افزودن آگهی جستجوی پاسخگو ، آگهی تماس ، تبلیغات نمایشی پاسخگو و تغییرات آگهی لیست می کند.

  همچنان می توانید یک تبلیغ متنی گسترده اضافه کنید ، اگرچه نمی توانید آن را مستقیماً از منوی تبلیغات و برنامه های افزودنی اضافه کنید. این مراحل را دنبال کنید ،

  1. در منوی تبلیغات و برنامه های افزودنی ، برای انتخاب تبلیغات جستجوی پاسخگو کلیک کنید.

  2. با این کار منوی ویرایش برای ایجاد یک آگهی جستجوی پاسخگو باز می شود.

  3. سپس روی “بازگشت به تبلیغات متنی” در بالا کلیک کنید تا یک تبلیغ متنی ایجاد شود.

  حذف تبلیغات متنی گسترده از منوی تبلیغات و برنامه های افزودنی مطمئناً نشان می دهد که ممکن است Google در آینده برنامه حذف تبلیغات متنی گسترده را حذف کند. با این حال ، در حال حاضر حمایت آنها همچنان ادامه دارد.

  نحوه افزودن تبلیغات متنی گسترده به گروه تبلیغاتی خود

  نتیجه

  به طور خلاصه ، تبلیغات جستجوی پاسخگو به پیشرفت خودکارسازی و یادگیری ماشین در Google Ads ادامه می دهد. ما از تبلیغات جستجوی پاسخگو در کمپین های جستجوی PPC در آژانس بازاریابی دیجیتال خود استفاده کرده ایم و در مقایسه با تبلیغات متنی گسترده ، شاهد افزایش کلیک و CTR بوده ایم.

  با رعایت این پنج روش برای تبلیغات جستجوی پاسخگو ، می توانید عملکرد کمپین های جستجوی PPC Google Ads خود را بهبود بخشید:

  1. حداقل یک آگهی جستجوی پاسخگو به هر گروه تبلیغ اضافه کنید.

  2. چندین عنوان و توضیحات منحصر به فرد اضافه کنید.

  3. از محتوای محبوب تبلیغات متنی گسترده خود استفاده کنید.

  4. برخی از دارایی ها را پین کنید تا مکان نمایش آنها در آگهی کنترل شود.

  5. برای بهبود عملکرد تبلیغات ، قدرت تبلیغات را به حداقل رتبه “خوب” افزایش دهید.

  سایر بهترین روشهای توصیه شده توسط Google عبارتند از:

  نکات بهینه سازی دیگری دارید؟ آنها را با #MozBlog در توییتر یا LinkedIn به اشتراک بگذارید.Source link